  • BFC237580302
BFC237580302
advertisement
Manufacturer No:
BFC237580302
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC237580302
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
3nF Film Capacitor 5% Radial 2.5kV-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237580302
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Capacitance
    3nF
  • Voltage - Rated DC
    2.5kV
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Length
    26mm