  • BFC237580562
BFC237580562
advertisement
Manufacturer No:
BFC237580562
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC237580562
Description:
5.6nF Film Capacitor 5% Radial 2.5kV-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237580562
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Capacitance
    5.6nF
  • Voltage - Rated DC
    2.5kV
  • Lead Pitch
    22.5mm