  • BFC237581622
BFC237581622
advertisement
Manufacturer No:
BFC237581622
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC237581622
Description:
6.2nF Film Capacitor 3.5% Radial 2.5kV-DC 600V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237581622
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Tolerance
    3.5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.2nF
  • Voltage - Rated DC
    2.5kV
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Lead Pitch
    27.5mm