  • BFC237585362
BFC237585362
advertisement
Manufacturer No:
BFC237585362
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC237585362
Description:
3.6nF Film Capacitor 3.5% Radial 2.5kV-DC 600V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237585362
    Radial
  • Weight
    1.09999g
  • Tolerance
    3.5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.6nF
  • Voltage - Rated DC
    2.5kV
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Diameter
    11mm
  • Length
    26mm