  • BFC237665303
BFC237665303
advertisement
Manufacturer No:
BFC237665303
HK JDW NO:
886-BFC237665303
Datasheet:
BFC237665303
Description:
KP/MMKP 376 0.03μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 300V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237665303
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    KP/MMKP 376
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.236W 26.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.03μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm
  • Length
    26.0096mm
  • Width
    5.9944mm