  • BFC237672513
BFC237672513
advertisement
Manufacturer No:
BFC237672513
HK JDW NO:
886-BFC237672513
Datasheet:
BFC237672513
Description:
KP/MMKP 376 0.051μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1kV-DC 400V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC237672513
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    KP/MMKP 376
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.354W 31.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.051μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.748 19.00mm
  • Length
    30.988mm
  • Width
    8.9916mm