  • BFC237872303
BFC237872303
advertisement
Manufacturer No:
BFC237872303
HK JDW NO:
886-BFC237872303
Datasheet:
BFC237872303
Description:
MKP/MKP378 0.03μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1kV-DC 300V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 183
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
BFC237872303
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Weight
    1.400013g
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.236W 26.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.03μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Diameter
    8.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.610 15.50mm
  • Length
    26mm
  • Width
    5.9944mm