  • BFC238055183
BFC238055183
advertisement
Manufacturer No:
BFC238055183
HK JDW NO:
886-BFC238055183
Datasheet:
BFC238055183
Description:
MKP380 0.018μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC238055183
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Weight
    419.998185mg
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    MKP380
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.177W 7.20mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Long Life
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.018μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm
  • Length
    7.1882mm
  • Width
    4.4958mm