  • BFC238314154
BFC238314154
advertisement
Manufacturer No:
BFC238314154
HK JDW NO:
886-BFC238314154
Datasheet:
BFC238314154
Description:
MMKP383 0.15μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC238314154
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Weight
    2.500003g
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    MMKP383
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.335W 17.50mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height
    15mm
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    8.5mm