  • BFC238321624
BFC238321624
advertisement
Manufacturer No:
BFC238321624
HK JDW NO:
886-BFC238321624
Datasheet:
BFC238321624
Description:
MMKP383 0.62μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC238321624
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    MMKP383
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.591W 31.00mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.62μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    0.984 25.00mm
  • Length
    30.988mm
  • Width
    15mm