  • BFC238324513
BFC238324513
advertisement
Manufacturer No:
BFC238324513
HK JDW NO:
886-BFC238324513
Datasheet:
BFC238324513
Description:
MMKP383 0.051μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC238324513
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    MMKP383
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.236W 17.50mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.051μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height
    12mm
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    6mm