  • BFC238333562
BFC238333562
advertisement
Manufacturer No:
BFC238333562
HK JDW NO:
886-BFC238333562
Datasheet:
BFC238333562
Description:
MMKP383 5600pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1kV-DC 350V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC238333562
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    5600pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm
  • Length
    17.5006mm
  • Width
    5.0038mm