  • BFC238371682
BFC238371682
advertisement
Manufacturer No:
BFC238371682
HK JDW NO:
886-BFC238371682
Datasheet:
BFC238371682
Description:
MMKP383 6800pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2.5kV-DC 900V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC238371682
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.276W 26.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    2.5kV
  • Packing Method
    Box
  • Voltage - Rated AC
    900V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2500V
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm
  • Length
    26mm
  • Width
    7mm