  • BFC238621155
BFC238621155
advertisement
Manufacturer No:
BFC238621155
HK JDW NO:
886-BFC238621155
Datasheet:
BFC238621155
Description:
MMKP386 1.5μF Film Capacitor ±5% Rectangular Box Screw Terminals 630V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Chassis Mount, Screw
Step5Bar-code shipping tag
BFC238621155
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    22.7076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6mOhms
  • Lead Spacing
    0.894 22.70mm
  • Height Seated (Max)
    1.496 38.00mm
  • Length
    43.9928mm
  • Width
    21.9964mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -50°C~85°C
  • Size / Dimension
    1.732Lx0.866W 44.00mmx22.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -50°C
  • Capacitance
    1.5μF