  • BFC238661394
BFC238661394
advertisement
Manufacturer No:
BFC238661394
HK JDW NO:
886-BFC238661394
Datasheet:
BFC238661394
Description:
MMKP386 0.39μF Film Capacitor ±5% Rectangular Box Screw Terminals 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Chassis Mount, Screw
Step5Bar-code shipping tag
BFC238661394
  • Operating Temperature
    -50°C~85°C
  • Size / Dimension
    1.732Lx1.181W 44.00mmx30.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -50°C
  • Capacitance
    0.39μF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Voltage - Rated AC
    700V
  • Lead Pitch
    22.7076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6mOhms
  • Lead Spacing
    0.894 22.70mm
  • Height Seated (Max)
    1.811 46.00mm
  • Length
    43.9928mm
  • Width
    29.9974mm