  • BFC246858274
BFC246858274
advertisement
Manufacturer No:
BFC246858274
HK JDW NO:
886-BFC246858274
Datasheet:
BFC246858274
Description:
MKT468 0.27μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC246858274
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.354W 26.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.27μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm
  • Length
    26.0096mm
  • Width
    8.9916mm