  • BFC246942333
BFC246942333
advertisement
Manufacturer No:
BFC246942333
HK JDW NO:
886-BFC246942333
Datasheet:
BFC246942333
Description:
MKT469 0.033μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC246942333
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.181W 12.50mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 160
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR, 20 INCH
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Size Code
    4918
  • Height Seated (Max)
    0.457 11.60mm
  • Length
    12.5mm
  • Width
    4.6mm