  • BFC246951273
BFC246951273
advertisement
Manufacturer No:
BFC246951273
HK JDW NO:
886-BFC246951273
Datasheet:
BFC246951273
Description:
Film Capacitors .027uF 10% 400volts
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BFC246951273
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.165W 12.50mmx4.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 220
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.027μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Size Code
    4917
  • Height Seated (Max)
    0.441 11.20mm
  • Length
    12.5mm
  • Width
    4.2mm