  • BFC247016104
BFC247016104
advertisement
Manufacturer No:
BFC247016104
HK JDW NO:
886-BFC247016104
Datasheet:
BFC247016104
Description:
MKT470 0.1μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 63V-DC 40V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC247016104
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.098W 7.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Packing Method
    Box
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    2810
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm
  • Length
    7.2mm