  • BFC247018224
BFC247018224
advertisement
Manufacturer No:
BFC247018224
HK JDW NO:
886-BFC247018224
Datasheet:
BFC247018224
Description:
MKT470 0.22μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 63V-DC 40V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC247018224
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.138W 7.20mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Packing Method
    TR
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.500 12.70mm
  • Size Code
    2814
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm
  • Length
    7.2mm