  • BFC247941303
BFC247941303
advertisement
Manufacturer No:
BFC247941303
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC247941303
Description:
30nF Film Capacitor 5% Radial Radial 250V-DC 160V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC247941303
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    900.012311mg
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    30nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    10mm