  • BFC247951123
BFC247951123
advertisement
Manufacturer No:
BFC247951123
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC247951123
Description:
12nF Film Capacitor 5% Radial Radial 400V-DC 200V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC247951123
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    900.012311mg
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    12nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm