  • BFC247953473
BFC247953473
advertisement
Manufacturer No:
BFC247953473
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC247953473
Description:
47nF Film Capacitor 5% Radial Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC247953473
  • Capacitance
    47nF
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PP
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C