  • BFC247953623
BFC247953623
advertisement
Manufacturer No:
BFC247953623
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-BFC247953623
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
62nF Film Capacitor 5% Radial Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
BFC247953623
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Published
    2009
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    62nF
  • Lead Pitch
    15mm