  • BK1005HW431-TV
BK1005HW431-TV
advertisement
Manufacturer No:
BK1005HW431-TV
HK JDW NO:
782-BK1005HW431-TV
Datasheet:
BK1005HW431-TV
Description:
Ind Chip Bead Multi-Layer 430Ohm 25% 100MHz Ferrite 350mA 0402 T/R
Step5Bar-code shipping tag
BK1005HW431-TV
    0402 (1005 Metric)
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    25%
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    430Ohm
  • Max DC Current
    350mA
  • Rated Current
    0.35A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    500mOhm
  • Impedance @ Frequency
    430Ohm @ 100MHz
  • Width
    0.5mm