  • BK1608TS601-T
BK1608TS601-T
advertisement
Manufacturer No:
BK1608TS601-T
HK JDW NO:
782-BK1608TS601-T
Datasheet:
BK1608TS601-T
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
Step5Bar-code shipping tag
BK1608TS601-T
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
  • Current Rating
    350mA
  • Frequency
    100MHz
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    600Ohm
  • Max DC Current
    350mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    351mOhm
  • Impedance @ Frequency
    600Ohm @ 100MHz
  • Width
    0.8mm