  • BK/GMC-63-R
BK/GMC-63-R
advertisement
Manufacturer No:
BK/GMC-63-R
HK JDW NO:
255-BK/GMC-63-R
Package:
5mm x 20mm
Datasheet:
BK/GMC-63-R
Description:
Quantity:
In Stock : 10680
Step5Bar-code shipping tag
BK/GMC-63-R
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CSA, KC-MARK, UL
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    35A
  • Melting I2t
    0.0027
  • DC Cold Resistance
    10.35Ohms
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    5mm x 20mm
    GMC
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.205Diax0.787L 5.20mmx20.00mm
  • Part Status
    Active
  • Current Rating (Amps)
    63mA