  • BKH1005LM152-T
BKH1005LM152-T
advertisement
Manufacturer No:
BKH1005LM152-T
HK JDW NO:
782-BKH1005LM152-T
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
BKH1005LM152-T
Description:
FERRITE BEAD 1.5 KOHM 0402 1LN
Step5Bar-code shipping tag
BKH1005LM152-T
    13 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Material
    Ferrite
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    BK
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    550μm
  • Construction
    Chip Bead
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    1.5kOhm
  • Max DC Current
    200mA
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • Rated Current
    0.2A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.5Ohm
  • Impedance @ Frequency
    1.5kOhm @ 100MHz
  • Height
    558.8μm
  • Width
    0.5mm