  • BKP0603HS121-T
BKP0603HS121-T
advertisement
Manufacturer No:
BKP0603HS121-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-BKP0603HS121-T
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
BKP0603HS121-T
Description:
Ferrite Beads HI CUR LW RDC 0201 120 OHM 25%
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BKP0603HS121-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2013
  • Series
    BK
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Passive Filters
  • Packing Method
    Tape, Paper
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    300μm
  • Construction
    Multilayer Chip
  • Current Rating
    850mA
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    120Ohm
  • Max DC Current
    200mA
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    150mOhm
  • Impedance @ Frequency
    120Ohm @ 100MHz
  • Height
    300μm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm