  • BKP1005TS330-TV
BKP1005TS330-TV
advertisement
Manufacturer No:
BKP1005TS330-TV
HK JDW NO:
782-BKP1005TS330-TV
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
BKP1005TS330-TV
Description:
Ind Chip Bead Multi-Layer 33Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.7A 0402 T/R
Step5Bar-code shipping tag
BKP1005TS330-TV
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Weight
    652.039032μg
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    25%
  • HTS Code
  • Number of Functions
    1
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    33Ohm
  • Max DC Current
    1.7A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    50.7mOhm
  • Impedance @ Frequency
    33Ohm @ 100MHz
  • Height
    500μm
  • Width
    0.5mm