  • BLH205K701A012
BLH205K701A012
advertisement
Manufacturer No:
BLH205K701A012
HK JDW NO:
192-BLH205K701A012
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
DC LINK, THB, 85/85, AEC-Q200
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BLH205K701A012
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Mfr
    Cornell Dubilier Electronics (CDE)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Series
    BLH
  • Size / Dimension
    1.260" L x 0.354" W (32.00mm x 9.00mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    2 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    35 mOhms
  • Lead Spacing
    1.083" (27.50mm)
  • Voltage Rating - DC
    700V
  • Features
    85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life