  • BLH505K112A082
BLH505K112A082
advertisement
Manufacturer No:
BLH505K112A082
HK JDW NO:
192-BLH505K112A082
Package:
Radial
Step5Bar-code shipping tag
BLH505K112A082
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Size / Dimension
    1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    5 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    9.5 mOhms
  • Lead Spacing
    1.083" (27.50mm)
  • Voltage Rating - DC
    1100V (1.1kV)
  • Features
    85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life