  • BLM18BB331SH1D
BLM18BB331SH1D
advertisement
Manufacturer No:
BLM18BB331SH1D
HK JDW NO:
535-BLM18BB331SH1D
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
BLM18BB331SH1D
Description:
Ferrite Beads 0603 330ohms HiSpeed Signal Line Tape
Step5Bar-code shipping tag
BLM18BB331SH1D
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Weight
    2.012816mg
  • Core Material
    Ferrite
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    EMIFIL®, BLM18
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    330Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    AEC-Q200
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    950μm
  • Construction
    Chip Bead
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    750mOhm
  • Impedance
    330Ohm
  • Max DC Current
    200mA
  • Filter Type
    Differential Mode - Single
  • Rated Current
    0.4A
  • Number of Lines
    1
  • Impedance @ Frequency
    330Ohm @ 100MHz
  • Height
    800μm
  • Width
    0.8mm