  • BLM18TG102TN1D
BLM18TG102TN1D
advertisement
Manufacturer No:
BLM18TG102TN1D
HK JDW NO:
535-BLM18TG102TN1D
Datasheet:
BLM18TG102TN1D
Description:
MURATA - BLM18TG102TN1D - Ferrite Bead, 0603 [1608 Metric], 1 kohm, 100 mA, BLM18T Series, 0.6 ohm, ± 25%
Step5Bar-code shipping tag
BLM18TG102TN1D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    0603 (1608 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Ferrite, Steel
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    600mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    950μm
  • Construction
    Chip Bead
  • Current Rating
    100mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    1kOhm
  • Max DC Current
    100mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    600mOhm
  • Impedance @ Frequency
    1kOhm @ 100MHz
  • Height
    800μm
  • Width
    0.8mm