  • BLM31AJ260SN1L
BLM31AJ260SN1L
advertisement
Manufacturer No:
BLM31AJ260SN1L
HK JDW NO:
535-BLM31AJ260SN1L
Description:
FERRITE CHIP 26 OHM 1206
Step5Bar-code shipping tag
BLM31AJ260SN1L
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Material
    Ferrite, Steel
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Flat
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    50mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    MONOLITHIC TYPE
  • HTS Code
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.6mm
  • Current Rating
    500mA
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Physical Dimension
    L3.2XB1.6XH1.1 (mm)/L0.126XB0.063XH0.043 (inch)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    26Ohm
  • Max DC Current
    500mA
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    50mOhm
  • Current Rating (Max)
    500mA
  • Height
    1.1mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm