  • BNX002-11
BNX002-11
advertisement
Manufacturer No:
BNX002-11
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-BNX002-11
Package:
Block, 4 Lead
Datasheet:
BNX002-11
Description:
MURATA - BNX002-11 - POWER LINE FILTER, EMI, 10A, 50V, TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BNX002-11
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to BNX002-11.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Block, 4 Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    EMIFIL®, BNX
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.433W 12.00mmx11.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Low Pass
  • Applications
    Data Lines for Mobile Devices
  • Voltage - Rated
    50V
  • Packing Method
    BOX
  • Technology
    LC
  • Number of Functions
    1
  • Number of Channels
    2
  • Current
    10A
  • ESD Protection
    No
  • Attenuation Value
    40dB @ 1MHz ~ 1GHz
  • Output Impedance
    50Ohm Ω
  • Insulation Resistance-Min
    100MOhm
  • Filter Order
    5th
  • Height
    0.492 12.50mm
  • Width
    11mm