  • BP1501-9R
BP1501-9R
advertisement
Manufacturer No:
BP1501-9R
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-BP1501-9R
Quantity:
In Stock : 2593
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BP1501-9R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~71°C
  • Series
    Melcher P (90 ~ 192W)
  • Size / Dimension
    6.73Lx4.37W x 0.78 H 171.0mmx111.0mmx19.8mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed, Conformal Coated
  • Applications
    ITE (Commercial), Railway
  • Power (Watts)
    194W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, CSA, EN, IEC, TUV, UL
  • Efficiency
    87.5%
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    16V
  • Current - Output (Max)
    12.9A