  • BPSD000605454R7K00
BPSD000605454R7K00
advertisement
Manufacturer No:
BPSD000605454R7K00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
HK JDW NO:
156-BPSD000605454R7K00
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 3204
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BPSD000605454R7K00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    BPSD
  • Size / Dimension
    0.228Lx0.205W 5.80mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    37.2mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    7.96MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    2.3A
  • Rated Current-Max
    2.3A
  • Height Seated (Max)
    0.193 4.90mm