  • BR120-50RJ8
BR120-50RJ8
advertisement
Manufacturer No:
BR120-50RJ8
Manufacturer:
Riedon
HK JDW NO:
676-BR120-50RJ8
Package:
Radial, Rectangular Case
Datasheet:
BR120-50RJ8
Description:
RES CHAS MNT 50 OHM 5% 120W
Step5Bar-code shipping tag
BR120-50RJ8
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Rectangular Case
  • Mounting Feature
    Brackets
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    BR
  • Size / Dimension
    7.165Lx1.614W 182.00mmx41.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±260ppm/°C
  • Resistance
    50Ohm
  • Composition
    Metal Clad
  • Power (Watts)
    120W
  • Lead Style
    Quick Connects, 0.250 (6.35mm)
  • Height Seated (Max)
    0.886 22.50mm