  • BR250-320A2-28V-007
BR250-320A2-28V-007
advertisement
Manufacturer No:
BR250-320A2-28V-007
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-BR250-320A2-28V-007
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BR250-320A2-28V-007
  • Mount
    Flanges
  • Packaging
    Bulk
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Plug
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -70°C
  • Max Voltage Rating (AC)
    208V
  • Max Current Rating
    25A
  • Throw Configuration
    SPDT
  • Max Voltage Rating (DC)
    28V
  • Coil Resistance
    320Ohm
  • Coil Current
    87.5mA
  • Coil Voltage (DC)
    28V