  • BR25005W-G
BR25005W-G
advertisement
Manufacturer No:
BR25005W-G
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-BR25005W-G
Package:
4-Square, BR-W
Datasheet:
BR25005W-G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BR25005W-G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    4-Square, BR-W
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2007
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    Standard
  • Diode Type
    Single Phase
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 50V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.1V @ 25A
  • Current - Average Rectified (Io)
    25A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    50V