  • BR25A256FJ-3MGE2
BR25A256FJ-3MGE2
advertisement
Manufacturer No:
BR25A256FJ-3MGE2
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-BR25A256FJ-3MGE2
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
Description:
Memory IC 4.9mm mm
Quantity:
In Stock : 94
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
BR25A256FJ-3MGE2
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2014
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Additional Feature
    SEATED HT-CALCULATED
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    2.5V~5.5V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G8
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.5V
  • Memory Size
    256Kb 32K x 8
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Operating Mode
    SYNCHRONOUS
  • Clock Frequency
    10MHz
  • Memory Format
    EEPROM
  • Memory Interface
    SPI
  • Organization
    32KX8
  • Memory Width
    8
  • Write Cycle Time - Word, Page
    5ms
  • Memory Density
    262144 bit
  • Parallel/Serial
    SERIAL
  • Serial Bus Type
    SPI
  • Write Cycle Time-Max (tWC)
    5ms
  • Length
    4.9mm
  • Height Seated (Max)
    1.65mm
  • Width
    3.9mm