  • BRL3225T150K
BRL3225T150K
advertisement
Manufacturer No:
BRL3225T150K
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-BRL3225T150K
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
BRL3225T150K
Description:
Fixed Inductors 1210 15uH 684mOhms +/-10% 530mA LwPrfl
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BRL3225T150K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    BR, L Type
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    570mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    Tape, Embossed
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.7mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    530mA
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    684mOhm Max
  • Max DC Current
    530mA
  • Frequency - Self Resonant
    20MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Current - Saturation
    700mA
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Height
    1.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.067 1.70mm