  • BRS200-25RJ8
BRS200-25RJ8
advertisement
Manufacturer No:
BRS200-25RJ8
Manufacturer:
Riedon
HK JDW NO:
676-BRS200-25RJ8
Package:
Rectangular Case
Datasheet:
BRS200-25RJ8
Description:
25Ohm, ±5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
BRS200-25RJ8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    Rectangular Case
  • Mounting Feature
    Screw Holes
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Series
    BRS
  • Size / Dimension
    5.906Lx3.150W 150.00mmx80.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    260ppm/°C
  • Resistance
    25Ohm
  • Composition
    Metal Clad
  • Power (Watts)
    200W
  • Lead Style
    Wire Leads
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm