  • BSC146N10LS5ATMA1
BSC146N10LS5ATMA1
advertisement
Manufacturer No:
BSC146N10LS5ATMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-BSC146N10LS5ATMA1
Package:
8-PowerTDFN
Datasheet:
BSC146N10LS5ATMA1
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel 14.6m Ω @ 22A, 10V ±20V 1300pF @ 50V 10nC @ 4.5V 100V 8-PowerTDFN
Quantity:
In Stock : 5000
Step5Bar-code shipping tag
BSC146N10LS5ATMA1
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    8-PowerTDFN
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    OptiMOS™ 5
  • Part Status
    Active
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Power Dissipation-Max
    2.5W Ta 52W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    14.6m Ω @ 22A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    2.3V @ 23μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    1300pF @ 50V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    44A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    10nC @ 4.5V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    100V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    4.5V 10V
  • Vgs (Max)
    ±20V