  • BSM100GD120DLCBOSA1
BSM100GD120DLCBOSA1
advertisement
Manufacturer No:
BSM100GD120DLCBOSA1
HK JDW NO:
376-BSM100GD120DLCBOSA1
Description:
IGBT 2 LOW POWER ECONO3-1
Step5Bar-code shipping tag
BSM100GD120DLCBOSA1
    Select All
  • Number of Terminations
    39
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Position
    UPPER
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Pin Count
    39
  • JESD-30 Code
    R-XUFM-X39
  • Number of Elements
    6
  • Configuration
    Single
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Polarity/Channel Type
    N-CHANNEL
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    12.2μA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    100A
  • Turn On Time
    110 ns
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.6V @ 15V, 100A
  • Turn Off Time-Nom (toff)
    480 ns
  • IGBT Type
    NPT
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    6.5nF @ 25V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    Module
  • Surface Mount
    NO
  • Transistor Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ