  • BSM75GD120DLCBOSA1
BSM75GD120DLCBOSA1
advertisement
Manufacturer No:
BSM75GD120DLCBOSA1
HK JDW NO:
376-BSM75GD120DLCBOSA1
Step5Bar-code shipping tag
BSM75GD120DLCBOSA1
    Select All
  • Factory Lead Time
    48 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Surface Mount
    NO
  • Transistor Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    39
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Terminal Position
    UPPER
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Pin Count
    39
  • JESD-30 Code
    R-XUFM-X39
  • Number of Elements
    6
  • Configuration
    Full Bridge
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Power - Max
    500W
  • Polarity/Channel Type
    N-CHANNEL
  • Input
    Standard
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    92μA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    125A
  • Turn On Time
    110 ns
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.6V @ 15V, 75A
  • Turn Off Time-Nom (toff)
    420 ns
  • NTC Thermistor
    No
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    5.1nF @ 25V