  • BSM75GD60DLCBOSA1
BSM75GD60DLCBOSA1
advertisement
Manufacturer No:
BSM75GD60DLCBOSA1
HK JDW NO:
376-BSM75GD60DLCBOSA1
Description:
IGBT MODULE 600V 95A 330W
Step5Bar-code shipping tag
BSM75GD60DLCBOSA1
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Number of Terminations
    17
  • Pin Count
    17
  • JESD-30 Code
    R-XUFM-X17
  • Number of Elements
    6
  • Configuration
    Full Bridge
  • Power - Max
    330W
  • Input
    Standard
    600V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    95A
  • Turn On Time
    90 ns
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.45V @ 15V, 75A
  • Turn Off Time-Nom (toff)
    205 ns
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    3.3nF @ 25V