  • BTA312X-800CTQ
BTA312X-800CTQ
advertisement
Manufacturer No:
BTA312X-800CTQ
HK JDW NO:
887-BTA312X-800CTQ
Package:
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Datasheet:
BTA312X-800CTQ
Description:
BTA312X-800CT/TO-220F/STANDARD M
Step5Bar-code shipping tag
BTA312X-800CTQ
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Off State
    800V
  • Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
    1V
  • Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
    100A 110A
  • Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
    35mA
  • Current - On State (It (RMS)) (Max)
    12A