  • BUK6D56-60EX
BUK6D56-60EX
advertisement
Manufacturer No:
BUK6D56-60EX
HK JDW NO:
554-BUK6D56-60EX
Package:
6-UDFN Exposed Pad
Datasheet:
BUK6D56-60EX
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tape & Reel (TR) 56m Ω @ 4A, 10V ±20V 435pF @ 30V 12nC @ 10V 60V 6-UDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 6600
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
BUK6D56-60EX
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    6-UDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Power Dissipation-Max
    2W Ta 15W Tc
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    56m Ω @ 4A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    2.7V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    435pF @ 30V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    4A Ta 11A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    12nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    60V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    4.5V 10V
  • Vgs (Max)
    ±20V